Masz pytania? Dzwoń: 42 636 22 21 | 506 165 321

Scott Test Tour – tak było 14-15.04.2018

Kwietniowy Scott Test Tour za nami, udało nam się powtórzyć wszystko co najlepsze w dotychczasowych edycjach i wzbogacić testy o nowe elementy w tym zupełnie nową grupę dedykowaną rowerom elektrycznym. Już niemal regułą stała lokalizacja testów, tym razem nie było wyjątków Hotelowy kompleks leśny Arturówek przyjął nas z otwartymi ramionami, a pogoda 🔥 rozpieszczała nas przez jakże aktywne dwa dni.


Największą nowością minionych testów było wprowadzenie osobnej grupy dla miłośników rowerów elektrycznych, dzięki czemu wszyscy zainteresowani mieli możliwość sprawdzenia, aż trzech napędów w terenie oraz wyrobienia sobie opinii na ich temat. Udostępniliśmy do testów rowery z napędem 🔋⚙ elektrycznym Bosch, Brose oraz Shimano. Rowery z napędem Boscha nie zawiodły jednak to Brose zyskało wiele przychylnych opinii, a to głównie dzięki bardzo subtelnej pracy silnika oraz jego równej pracy. Podczas jazdy w centralnej Polsce Brose sprawdza się fenomenalnie i dlatego wspomniany napęd wykorzystywany jest w rowerach  Scott głównie w liniach miejskich i turystycznych. Jeśli szukamy ebike’a do jazdy terenowej lub gdy rower ma pracować pod większym obciążeniem, napęd Boscha mimo iż daleki do ideału jest praktycznie bezkonkurencyjny co potwierdzają opinie naszych testerów.

Kolejne zmiany dotyczyły rowerów mtb, gdzie niepodzielnie swoją wszechstronnością urzeka Genius, można by się rozpływać godzinami nad tym dlaczego te rowery i ich geometria jest tak genialna, ale Bikeboard zrobił to za nas więc,👉 klik.

Nowości nie ominęły rowerów szosowych. Nowe trasy, nowe modele do testów, a i to nie wszystko. Speedster w testach zadebiutował w dwóch odsłonach: klasycznej szosy oraz gravela. Ten miks był potrzebny od samego początku wszystkim, którzy na poważnie przymierzają się do swojego pierwszego roweru szosowego i nie chcą iść w karbon. Lekka aluminiowa konstrukcja oraz karbonowy widelec w połączeniu z rozsądnym zakresem cenowym zapewniają idealny kompromis dla każdego, kto zastanawia się na pierwszą szosą. Oczywiście nie zabrakło rowerów doskonale znanym wszystkim szosowym wyjadaczom. Nowy wzbogacony o hamulce tarczowe Foil 20 Disc nie czekał długo na testerów 😉

Zmiany dotknęły również nasze centrum testowe, nowe ustawienie i rozmieszenie sekcji serwisowej oraz administracyjnej jeszcze bardziej usprawniło rejestrację i odbiór swojego wymarzonego testowego Scotta. 

Wasze zainteresowanie kwietniowym Scott Test Tourem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, padł też rekord frekwencji. Wszystko to zaowocowało dużą ilością rozmów podczas jazdy, dyskusjami przy grillu i wieloma nowymi znajomościami. Spotkaliśmy się z dużą ilością przychylnych opinii dotyczących formy testów, waszego odbioru imprezy jak i naszego zaangażowania, za co bardzo dziękujemy 😍 !