Masz pytania? Dzwoń: 42 636 22 21 | 506 165 321

Bezpieczeństwo podczas testów.

Najważniejszym obowiązkiem każdego uczestnika testów rowerowych jest dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych osób biorących udział w nich udział. Dlatego wprowadziliśmy kilka zasad, które zapewnią możliwość spokojnego i bezpiecznego uczestniczenia w imprezie.

Nadrzędną zasadą, od której nie stosujemy żadnych wyjątków, jest obowiązek noszenia kasku podczas testowania rowerów. Testy odbywają się w miejscach, z których korzystają nie tylko uczestnicy testów. Na leśnych ścieżkach są to inni rowerzyści, spacerowicze i ich pupile. Na trasach szosowych są to samochody i inne pojazdy. Kask zmniejsza negatywne skutki jakichkolwiek zdarzeń.

Żaden uczestnik testów nie bierze w nich udziału samodzielnie. Testy przeprowadzane są w kilkuosobowych grupach. Obowiązuje zakaz samodzielnego oddalania się od grupy. Każda grupa testuje rowery w towarzystwie co najmniej dwóch opiekunów. Są to osoby, których zadaniem jest prowadzenie grupy, udzielanie informacji dotyczącej trasy i poziomu jej trudności oraz pomoc w przypadku usterek. Opiekunowie oceniają poziom przygotowania uczestników testów. W razie konieczności grupy są dzielone i prowadzone różnymi trasami. Osoby, które podejmą decyzję o rezygnacji z dalszej jazdy otrzymują oczywiście indywidualną opiekę.

Wszystkie grupy, które testują rowery szosowe zabezpieczane są pojazdem asekuracyjnym wyposażonym w oświetlenie ostrzegawcze. Dzięki temu, poruszająca się po drogach publicznych, kolumna rowerów jest widoczna z daleka dla innych uczestników ruchu. Pojazd ten, dodatkowo, zabiera ze sobą inne modele rowerów. Dzięki temu uczestnicy mogą podczas testów wymieniać sprzęt, na którym jadą.

Żaden uczestnik testów nie jest anonimowy. Każda osoba, która chce wziąć udział w testach musi przedstawić nam dwa dokumenty tożsamości ze zdjęciem. Uczestnictwo w testach możliwe jest dopiero po podpisaniu odpowiednich dokumentów. Zawierają one informacje dotyczące obowiązków uczestników i ponoszonej przez nich odpowiedzialności.

Podczas testów obowiązuje zasada podporządkowania się poleceniom opiekunów grup. To oni bowiem mają za zadanie bezpiecznie przeprowadzić testy, zapewnić uczestnikom profesjonalną pomoc i doradztwo. Opiekunami są osoby, które doskonale znają trasy, po których poruszają się grupy oraz na co dzień zajmują się obsługą sprzętu rowerowego. Ich zadaniem jest również pomoc w przypadku jakichkolwiek zdarzeń. Dyscyplina w grupie ułatwia wykonywanie powierzonych im obowiązków.