Masz pytania? Dzwoń: 42 636 22 21 | 506 165 321

Zupełnie nowy Scott Genius

Moment w którym Scott postanawia przedstawić nowości na kolejny sezon jest zawsze bardzo emocjonujący i z wypiekami na twarzy czekamy na zmiany i udoskonalenia, które zostaną przedstawione.

Już od zeszłego roku po premierze nowego Sparka i Scale Ci bardziej dociekliwi domyślali się, że zmiany będą musiały dosięgnąć i Geniusa. Szczęśliwie Ci, którzy wróżyli szybki koniec Geniusa po rozszerzeniu linii Sparków byli w błędzie i dobrze bo Szwajcarzy przygotowali coś genialnego!

A więc co się zmieniło? Genius z założenia miał być wszechstronnym góralem i tu się nic nie zmieniło. Producent wziął sobie do serca cele, którym przyświecało stworzenie Gienka i postanowił usunąć dylemat przed, którym większość kupujących górala staje – wielkość koła.

Scott Genius na sezon 2018 ma możliwość zamontowania kół w obu standardach! Co więcej w przypadku 27,5″ zakres szerokości gum to od 2.5 do 2.8, dokładnie możemy mieć PLUSa! W przypadku kół 29″ zakres wynosi od 2.4 do 2.6. Jedna rama i takie możliwości, oczywiście możliwość adaptacji do poszczególnych obręczy jest do zrobienia w warunkach polowych.

Nowa linia Geniusów będzie się składała z 7 modeli. Na ceny i dokładne konfiguracje przyjdzie nam jeszcze chwile poczekać, ale już z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że wszystkie mają windy oraz twinlocka (bazując na zdjęciach). Na początku lipca będziemy po testach nowych Geniusów i napewno poinformujemy was jak sprawdzają się w terenie.